Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amerika

19. 10. 2017

Naše cesta do Ameriky začala u hotelu Česká Sibiř v Miličíně. Tady jsme vystoupili z autobusové linky směr Praha. Je mlha, která by se snad dala krájet. Hledáme turistický rozcestník.

dscn2421.jpg

dscn2429.jpgPo křížové cestě Čeňka Kraupnera vystupujeme na vrchol Kalvárie 698 m n/m. Kaple na vrcholu se ztrácí v mlze. Vynecháváme odbočku k vrcholovým skalním útvarům a známému Miličínskému lvu. Vydáváme se po ČTZ směr Votice. Na svazích Babí hory 687 m n/m odbočujeme do lesního porostu a věnujeme se sběru hub. Po naplnění papírové tašky, pokračujeme v cestě a stoupáme na Mezivrata 713 m n/m, Buchov. Tady se zastavujeme a přecházíme na malý ostrůvek v místním rybníku, kde stávala ve 14. století tvrz jednoho z hejtmanů husitů. Pokračujeme na Hory, Mysletice, Větrov 676 m n/m, kaple sv. Vojtěcha. Tady se objevují u cesty první poutače na Zájezdní hostinec Starý svět. Asi po třech kilometrech od kaple, stojíme na okraji osady AMERIKA. Ještě několik stovek metrů a stojíme před obrozeným hotelem z roku 1933 Amerika č.p.9 s názvem Zájezdní hostinec Starý svět.

dscn2470---kopie.jpg

 

dscn2461---kopie.jpgV nabídce služeb je hostinec, nálevna, tančírna, koupadlo, sportovna a ubytování. Usedáme v novém hostinci s nostalgickou atmosférou. U stolu, vedle zelených kachlových kamen, vybíráme občerstvení z předložené nabídky.

 

Po odpočinku v příjemné atmosféře ještě asi 2,5 km do Votic. Z pražské autobusové linky, vystupujeme po třiceti minutách jízdy v Táboře.