Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na koloběžce do pivovaru ke Kozlovi

27. 4. 2015

Zavinila to pozvánka na akci Krajinou barona Ringhoffera, Mirošovice - Velké Popovice pivovar - Kamenice.

krajinou-barona-ringhoffera.-kolobezka-kostka.jpgV nabídce byla možnost absolvovat trasu nebo část na zapůjčené koloběžce. Lákavá nabídka Ladova kraje měla úspěch. Ještě lákavější byla nabízená možnost přijet do Velkopopovického pivovaru na koloběžce.

krajinou-barona-ringhoffera-3.jpgPřijímáme výzvu a 25. dubna 2015 se vydáváme do Mirošovic, na start akce Krajinou barona Ringhoffera. Cíl je naprosto jasný, vypůjčení koloběžky a na ní zdolat pivovar Velkopopovického kozla. Bez kauce a půjčovného nám servisman firmy Kostka přiděluje koloběžky, startovní čísla 14 a 15, varuje nás před záludnostmi jízdy na koloběžce a místní baráčnice nás posiluje před jízdou sladkými koláčky. Je odstartováno. V pelotonu asi 15ti jezdců vyrážíme. Nejméně deset jezdců je o polovinu nebo i víc mladších než my. Ti zbývající jsou mladiství. Kontrolní body na trase Dolní Lomnice, Horní Lomnice, Pardálov, Vidovice, občerstvovací stanice zámek Berchtold v Kunicích. K posilnění si v zámeckém prostředí dáváme Birell free za luxusní cenu 45 kč/ks. Opětovně se řadíme do pelotonu, který už má asi několik odpadlíků a odrážeje se pravou nohou na koloběžce vyrážíme do rodného hnízda černého Velkopopovického kozla. Zvítězili jsme, vítá nás brána Velkopopovického pivovaru.

krajinou-barona-ringhoffera-4.jpgNěkolika napěněnými „kozlíky“  zapíjíme asi 140té výročí založení pivovaru a přihlížíme křtění nových mladých kozlích symbolů pivovaru. Vracíme zapůjčené koloběžky a po modré turistické značce, naučnou stezkou  přes Habří, Tejček, Dolní Lomnici se vydáváme pěšky na vlak do Mirošovic a dál na rychlík do Tábora.