Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na Komáří Vížku

4. 8. 2016

V srpnu jsme vyrazili na malý výlet do Krušných hor.Rychlíkem Jan Žižka do Prahy, vlakem Karlex do Teplic v Čechách a z vláčku motoráčku jsme vystoupili v Oseku. Malá zahradní chatka nám poskytla ubytování a byla výchozím místem pro naše  výlety. První plánovaný výlet byl pěší výstup na Komáří hůrku 807 m n/m, návštěva místní horské chaty Komáří Vížka s rozhlednou a sjezd 2,4 km dlouhou sedačkovou lanovkou do spodní stanice Krupka-Bohosudov.

snimek-045.jpgNáš výstup vedl od Křížové cesty v Krupce náročnou neznačenou trasou. V příkrém skalnatém žlebu, kdy jsme byli servaní zapocení jako kamzíci Výstup vedl okolo hornických štol snimek-059.jpgVincec a Večerní hvězda. Na odpočívce a křížení se zelenou turistickou značkou jsme zjistili, že sedačková lanovka nejezdí. Rozhodli jsme o změně postupové snimek-066.jpgtrasy.Neznačenou stezkou, okolo štoly Sedmi spáčů jsme se přesunuli na žlutou turistickou stezku a po staré hornické stezce jsme vystoupali k restauraci sv. Florián v Horní snimek-214.jpgKrupce. Následoval sestup po naučné Hornické stezce se zastavením u štoly sv.Martina na zastávku autobusů Krupka – Bohosudov a návrat autobusem do Oseka. Navečer jsme ještě provedli průzkum města Osek a zavítali do restaurace U černého orla.

Za dva dny na to jsme k chatě na Komáří Vížku vyjeli sedačkovou lanovkou ze spodní stanice Krupka-Bohosudov. Objekt chaty s rozhlednou na Komáří Vížce pochází z roku 1857. Nepřístupná věž rozhledny má zabedněná okna a  je součástí soukromé chaty s restaurací. Přesto jsme se u vrcholové chaty  pokochali výhledem do okolí a poté po značených stezkách sestoupili k zřícenině hradu Krupka. Následovala prohlídka rozlehlé zříceniny s výhledy do okolí a příliš nepovedené občerstvení v hradní restauraci s názvem Růžový hrádek. Z náměstí v Bohosudově jsme se autobusem vrátili na základnu v zahradní chatce.

snimek-186.jpgsnimek-189.jpgsnimek-198.jpgsnimek-216.jpgsnimek-221.jpgsnimek-222.jpg