Jdi na obsah Jdi na menu
 


Horusice

26. 10. 2017

Po tanečním večeru seniorů v táborské universitě a noci probdělé u láhve červeného a značového destiltu se vydáváme raním osobním vlakem na železniční zastávku Horusice. Vesnice leží asi 3 km jihozápadně od Veselí n/L a je součástí města.

dscn2482.jpgNa místo nás láká Horusický rybník, třetí největší v Česku asi 400 ha.Údajně se tu vyskytuje orel mořský, ale nás přitahuje výlov rybníka. Na trati z Veselí n/L je výluka, veze nás autobus. Místo do Horusice jede po dálnici na České Budějovice a tak se vracíme zpátky do Veselí n/L. Odtud už správnou silnicí na horusickou náves.

dscn2490.jpgPo okraji rozlehlého vypuštěného rybníka se vydáváme směrem k silnici na Třeboň, kde je hráz a místo výlovu. Už zdáli v raním oparu vidíme rozlehlé výloviště, techniku i lidi. Na hrázi se proplétáme mezi návštěvníky a stánky. Na řadu přichází rybí občerstvení a trochu osvěžujícího pivního moku.

Naše další cesta vede spojkou na zelenou turistickou značku a dále po zelené okolo pískovny do Vlkova. Občerstvení Na slepičáku je zavřené stejně tak letní restaurace u Černého psa na okraji Vlkova.

dscn2505.jpgPo okraji Vlkovské pískovny podzimních barev se vydáváme zpátky do Veselí nad Lužnicí. Potkáváme jen několik turistických samotářů, míjíme přírodní rezervaci Písečný přesyp, dscn2513.jpgprocházíme areálem občerstvení Na pískovně a bereme to po žluté.Ve Veselí n/L u mostu odbočujeme na náměstí T.G.Masaryky. Cíl je jasný, restaurace Beseda a hned potom cukrárna. Ještě asi 2 km městem a zase nějakým zpožděným vlakem do Tábora.